نگاه یکطرفه؛ تا کی !؟

29 06 2009

television_by_Shakermakerr2

امروز در مورد صدا و سیما مینویسیم. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ! در مورد روزنامه ها و خبرگزاری های دولتی.

بعد از گذشت حدود 3 هفته هنوز هم اصرار دارن یه طرفه به قضیه نگاه کنن. خدا میدونه که همین ها عامل تحریک مردم هستند. با این اوضاع انتظار دارن مردم بشینن پای شبکه های داخلی !! البته آروم آروم داره اوضاع عادی تر میشه و شکایات هم داره روند قانونی خودش رو طی میکنه.

صداوسیما در بخش‌های گوناگون خبری، به پخش اعترافات ضاربان یک بسیجی در خیابان آزادی اقدام نمود، اما از ضاربان دیگر مصدومان رخدادهای اخیر سخنی نگفت.

در روزی که صحبت های علی لاریجانی در تمام سایت ها و روزنامه ها بازتاب گسترده ای داشت اما در روزنامه ایران و سایت ایرنا هیچ جایی نداشت! حتی بعد از چند روز در مقابل این صحبت ها موضع گیری شدید به عمل اومد.

تیتر های خبرگذاری های دولتی رو هم که حتماً دیدید :

  • حمله طرفداران موسوی به بانوی با حجاب
  • به آتش کشیدن مسجد در خیابان جیحون توسط هواداران موسوی

و خیلی از این تیتر ها و خبرهایی که این روز ها خیلی شنیده ایم.

 

خودتون قضاوت کنید. این نگاه یک طرفه نیست ؟! تا کی میخوان این راه رو ادامه بدن ؟! طبق گفته رهبر معظم ، مردم میفهند ، میدانند. پس این کارها چه سودی دارد جز از بین بردن وحدت و ایجاد دو دستگی ؟!

این هم از مجلس امروز و کم طاقتی بعضی ها :

جلسه علنی دیروز مجلس در نبود علی اردشیرلاریجانی با نطق انتقادی مسعود پزشکیان به روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم و عملکرد یکجانبه و به دور از انصاف صداوسیما، صحن مجلس رابرای دقایقی به تنش کشاند که با پادرمیانی محمدرضا باهنر که روی صندلی رئیس مجلس نشسته بود پایان گرفت. 

پزشکیان در نطق خود با دعوت به رعایت انصاف در رسانه ملی، واکنش اصولگرایان و حامیان دولت نهم را علیه خود برانگیخت، به طوری که مهدی کوچک زاده از یک سو و احمدی بی غش از سوی دیگر صحن مجلس با فریاد و هیاهو سعی کردند نطق وی را قطع کنند. تلاش کوچک زاده برای ابراز مخالفت با نطق پزشکیان خطاب به صدا و سیما در حالی بود که زمانی که پزشکیان قصد بازگشت به سوی صندلی خود را بعد از پایان نطق داشت، کوچک زاده خطاب به وی گفت: «هذا کلام الحق یرادوها الباطل (حرف حقی که مقصود آن باطل است).» همچنین احمدی بی غش دیگر حامی دولت خطاب به وی گفت: «شما مثلاً بسیجی هستید، ما هر چه داریم از بسیج است.» پزشکیان در واکنش به اعتراضات گفت: «این درست نیست که هر مخالفی که خواست حرفی بزند «دو دو» بگوییم و با پایان این جمله تریبون مجلس را ترک کرد.» پس از اینکه پزشکیان در صندلی خود مستقر شد تعدادی از نمایندگان اصلاح طلب پیش او آمده و با او روبوسی کردند و پس از آن حدادعادل به سمت او آمد و با او به صحبت پرداخت. این در حالی بود که تعدادی از نمایندگان از جمله مطهری، فولادگر، جهانگیرزاده و احمدی بی غش در اطراف حدادعادل و پزشکیان جمع شده بودند. در این هنگام به دلیل آنکه جلسه از نظم خود خارج شده بود، محمدرضا باهنر که ریاست جلسه را برعهده داشت خطاب به نمایندگان مجلس گفت: «به ما توصیه شده تحمل صحبت های همدیگر را داشته باشیم البته مذاکراتی که اکنون در بین نمایندگان صورت گرفته خیلی دوستانه است اما وضع جلسه را به هم ریخته، بنابراین از نمایندگان می خواهیم به صندلی های خود برگردند.» همچنین احمدرضا دستغیب در جمع خبرنگاران پارلمانی که جویای صحبت های در گوشی حدادعادل با مسعود پزشکیان شدند، گفت: « آقای حداد خطاب به پزشکیان گفت اگر شما از انصاف صحبت می کنید چقدر خوب بود که طرف مقابل را هم به این انصاف دعوت می کردید.» که پزشکیان در پاسخ به حدادعادل گفت: « شاید اگر آقایان اجازه می دادند تا نطق من تمام شود به همه مسائل می پرداختم.» که حداد عادل واکنش نمایندگان مخالف را مغایر با صحبت های مقام معظم رهبری عنوان کرد.

مسعود پزشکیان در نطق جنجالی خود با اشاره به عملکرد صدا و سیما گفت: «صداوسیما باید انصاف را رعایت کند. ما حق نداریم برخلاف قانون با انسان ها برخورد کنیم. مردم سهواً یا عمداً هم که خطا کرده باشند باید از خطای آنها گذشت کرد.»
نماینده تبریز در مجلس در حالی به سمت تریبون مجلس رفت که هیچ برگه ای که حاوی نطق وی باشد، در دست نداشت.

وی در آغاز نطق خود به ماجرای حضرت علی و مرد مسیحی که زره وی را دزدیده بود، اشاره کرد و گفت: «لازم است با مردم با گذشت برخورد شود حتی اگر خطاکار باشند.»
پزشکیان تاکید کرد: «این درست نیست که جانب یک طرف را بگیریم و تنها از آن دفاع کنیم و هر چقدر طرف مقابل فریاد بکشد به آن توجهی نشود.»

پزشکیان با خواندن حدیث های بسیار و حتی نقل و قول هایی از شهید بهشتی و شهید مطهری سکوت نمایندگان اصولگرا را موجب شد.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: «ملت ایران بدانید این پیام علی (ع) است. خودتان قضاوت کنید که ما علی گونه رفتار می کنیم یا تنها به تفکر حزب و گروه مان می اندیشیم.»
مسعود پزشکیان در نطق خود با تسلیت شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران وی، با تاکید بر قانون مداری و بیانات مقام معظم رهبری افزود: «شهید بهشتی فرمودند من برخورد تلخ صادقانه را بر شیرینی برخورد منافقانه ترجیح می دهم. شهید مطهری هم در کتاب داستان راستان مثالی از حضرت علی(ع) و یک مسیحی می زند که به خاطر زرهی که از حضرت علی گم شده و دست مسیحی بود، کار به دادگاه می کشد. در دادگاه حضرت علی(ع) که معصوم است محکوم می شود و چون نمی تواند شاهد بیاورد مسیحی آزاد می شود؛ یعنی علی (ع) هم در دادگاه باید حکم داشته باشد و بتواند شاهد بیاورد تا حرف خود را به کرسی بنشاند.»

وی ادامه داد: «در جامعه ای که ما زندگی می کنیم راحت به هر کسی دل مان بخواهد تهمت می زنیم و افترا می بندیم بدون آنکه به دادگاه رفته باشیم و بعد آبروی افراد را می ریزیم و عنوان می کنیم همه چیز را باید درست و قانونی ببینیم.»
نماینده تبریز در ادامه گفت: «حضرت علی(ع) در نامه ای به مالک اشتر می فرمایند؛ جلو هوای نفس خود را بگیر و جلودار عمل خود باش و انصاف را در مورد کسی که دوستش داری و آنکه دشمنش می دانی رعایت کن و با تمام وجود خود به مردم مهر ورزیده و از مردم دفاع کن. مردم گرفتار می شوند و عمداً یا سهواً خطا می کنند لذا از آنها بگذر و با رحمت و گذشت با آنها برخورد کن. حضرت در بخشی دیگر از نامه خود آورده است وقتی می توانی گذشت کنی گذشت کن و وقتی می توانی مداخله تند نکنی و تحریک نکنی این کار را انجام نده.»
پزشکیان تصریح کرد: «اگر ما راه علی(ع) را برویم حرف علی(ع) را گوش دهیم و با دوست و دشمن خود، با انصاف برخورد کنیم یقیناً تمام غائله ها خواهد خوابید و تمام مشکلات حذف می شود ولی وقتی جانب یکی را بگیریم و فقط یک صدا را بلند کنیم و اجازه ندهیم دیگران حرف بزنند هر کسی حرفی زد به او انگ بچسبانیم، آن زمان معلوم است چه اتفاقی رخ می دهد. باید انصاف را مراعات کنیم.»
در این هنگام برخی نمایندگان فریاد دودو به نشانه مخالفت با حرف نماینده نطق کننده سردادند.
پزشکیان در پاسخ به آنها اظهار کرد: «بگذارید حرفم را بزنم، اگر معتقد به مقام معظم رهبری هستید و اگر ما ولایتی هستیم، بپذیرید. ملت شریف ایران بداند این پیام از آن حضرت علی(ع) است و خودتان قضاوت کنید که ما علی گونه عمل می کنیم یا براساس نگاه گروه و دسته خود؟ این قضاوتی است که ملت باید بکند. شما نمایندگان هم باید قضاوت کنید و این امتحانی است که خداوند بین ما و شما و آخرت خواهد کرد. اینکه فرضاً بلند شویم هر چه دلمان خواست بگوییم اما هر کس بخواهد حرفی بزند دودو و چهار چهار سردهیم که نمی شود.»

جای  تاسف داره اما این هم روزنامه کیهان در روز دوشنبه چند مطلب را در ستون تلفن های خوانندگان در باره موسوی منتشر کرده است :

¤ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رجب می خواستم تذکر بدهم موضوع خونخواهی مردم از میرحسین موسوی عامل آشوب های اخیر با گذشت زمان کم رنگ نشود. تا انشاءالله هر چه زودتر دادگاه صالحه در این مورد تشکیل و با خاطی برخورد قانونی بشود.

¤ خطیب این هفته نماز جمعه تهران از مسئولین محترم قوه قضائیه خواستار اشد مجازات با برهم زنندگان امنیت کشور شد. امیدواریم که مسئولین مربوطه کوتاهی نکنند و به مجرمین و قانون شکنان اجازه جسارت و زیرپاگذشتن قانون را ندهند.
¤ قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در این دوره را نداشتم ولی وقتی در مناظره ها و فیلم های تبلیغاتی سه نامزد دیگر مظلومیت آقای احمدی نژاد را دیدم انگیزه پیدا کردم که اولاً در انتخابات شرکت بکنم ثانیاً به دکتر رأی بدهم. الان هم عرضم این است که اگر ایشان در امر مبارزه با بی عدالتی و فساد کوتاه بیاید هرگز او را نخواهم بخشید. اگر چه مبارزه با فسادهای مالی سخت است ولی اشاره کنند به خیابان ها می ریزیم و جان می دهیم.

¤ مسببین اصلی ناامنی های اخیر از جمله آقای میرحسین موسوی را باید به دادگاه کشاند و با آنان برخورد قاطع کرد. تجربه نشان داده که اگر در مقابل قانون شکنان ایستادگی نشان بدهیم کاملاً نتیجه می گیریم. برعکس اگر مماشات بشود شرایط سخت تر خواهد شد.

¤ آقای موسوی! به خاطر سوابق درخشانتان، به شما ارادت داشتم ولی با اعمال اخیرتان، این ارادت از دست رفت. سؤالم از شما این است که به چه قیمتی می خواهید خود را به مردم تحمیل کنید؟ چند نفر باید کشته شوند و تا چه حد آبروی نظام باید برود تا شما به مقصود ناقصتان برسید؟ فردا جواب خدا را چه خواهید داد؟
¤خط خبری کیهان و همچنین تحلیل های که این روزها چاپ می کنید در روشنگری اذهان و تبیین حوادث بسیار مؤثر است. وظیفه خودم می دانم بابت زحمت هایی که می کشید تشکر بکنم.

مطالب مرتبط (تابناک) : پوشش گزینشی رسانه ملی درباره آسیب دیدگان اخیر

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران : کلیک کنید

Advertisements

کارها

اطلاعات

One response

24 07 2009
تابناک برای کیه ؟! « وب نوشت های پسر سیاه【ツ】

[…] نگاه یکطرفه؛ تا کی !؟ […]

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: